W roku szkolnym 2018/2019 odbyła się VI edycja gminnego konkursu przyrodniczo – profilaktycznego „Świat szczęśliwych ludzi w świecie pięknej przyrody”, organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas II-IV pięciu szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Z naszej szkoły wzięły w nim udział dwie pięcioosobowe reprezentacje z klasy II i III. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych, wykazując się ogromną wiedzą z zakresu przyrody, bezpieczeństwa i profilaktyki. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się 1 grudnia a drugi 13 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły (zarówno klasy II jak i III) w poszczególnych etapach oraz klasyfikacji końcowej zdobyli I miejsce.

   7 maja w Szkole Podstawowej Nr1 w Ożarowie Mazowieckim odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursu. Nagrodę otrzymała również p. Alicja Zalas (nauczycielka przygotowująca uczniów klasy II do udziału w konkursie), wyróżniona jako autor najciekawszego pytania.