Końcowa klasyfikacja młodziczek uczennic Szkoły Podstawowej w Święcicach i reprezentantek UKS Ambra Ołtarzew w Unihokeju

 

            Zawodniczki UKS Ambra Ołtarzew zarazem uczennice naszej szkoły  w kategorii młodziczek w sezonie 2019 – 2020 startowały w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Polski Związek Unihokeja. Rozegrały osiem turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski. Rozgrywki przerwała epidemia 12.03.2020 roku.                                           

Na początku sezonu poniosły tylko jedną porażkę. W ciągu dalszych rozgrywek dziewczęta wygrywały wszystkie mecze, z turnieju na turniej były lepsze pokonując rywalki. Wiele z nich otrzymało tytuły najlepszych zawodniczek turnieju 6 dziewcząt zostało powołanych do Ligii Mazowsza. Są to: Julia Szastak, Melania Dąbkowska, Gabriela Podstawka, Natalia Rogala, Patrycja Borawska i Natalia Syjota.

W kwietniu miały reprezentować drużynę młodziczek w turniejach wojewódzkich                                          i międzynarodowych. Piękną przygodę ze sportem przerwała epidemia koronawirusa. Podjęto decyzje o zakończeniu sezony 2019/20 i ogłoszono klasyfikację końcową w Polsce.

I miejsce UKS Ambra Ołtarzew – 40pkt

II miejsce Interplastik Olimpia Osowa Gdańsk – 37 punktów

III miejsce Młode Wilki – Zabrodzie – 33 punkty

IV miejsce UKS Fenis Kramanzyny  – 32 punkty

V miejsce KS Dragonis Płaskonia – 27 punktów

VI miejsce – Olimpia Gdański – 25 punktów

VII miejsce – Biedronki Chudek – 21 punktów

VIII miejsce – UKS Kopla Paczkowo – 3 punkty

Wszystkie zawodniczki są uczennicami Szkoły Podstawowej w Święcicach, dla których Unihokej i bycie w drużynie kształtuje odpowiedzialność, samodyscyplinę i siłę charakteru.

Drużynę reprezentowały:

 1. Julia Szastak
 2. Melania Dąbkowska
 3. Natalia Syjota
 4. Gabriela Podstawka
 5. Julia Szwarc
 6. Julia Kanabus
 7. Natalia Rogala
 8. Oliwia Tyczewska
 9. Kinga Dmoch
 10. Patrycja Borawska
 11. Monika Borawska
 12. Oliwia Gasińska
 13. Helena Królak
 14. Bianka Filipowska

  Trener młodziczek

  Lucyna Bielecka